Môže exekútor siahnuť na majetok rodičov

Online právna poradňa
Oblasť práva: Iné oblasti práva, Košice

Otázka: Môže exekútor siahnuť na majetok rodičov

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či je možné, aby exekútor siahol na majetok mojich rodičov, napríklad na byt, v ktorom mám trvalý pobyt a v ktorom s nimi žijem v spoločnej domácnosti. Niekde som počula, že je to možné. Ďakujem.

Odpoveď: Môže exekútor siahnuť na majetok rodičov

Dobrý deň,

Pokiaľ ide o odpoveď, či môže exekútor siahnuť na majetok Vašich rodičov, t.j. na nehnuteľnosť, v ktorej máte zriadený trvalý pobyt, tak odoveď je: nie, nemôže. Nehnuteľnosť patrí Vám a Váš trvalý pobyt u Vašich rodičov neznamená, že máte vlastnícke práva k tejto nehnuteľnosti. Trvalý pobyt Vám umožňuje v tejto nehnuteľností bývať.

Môže sa však stať, že exekútor bude predpokladať, že v tejto nehnuteľnosti sa nachádzajú hnuteľné veci, ktoré Vám patria. Vtedy by si exekútor mohol vynútiť vstup do nehnuteľnosti za účelom spísania hnuteľných vecí a následnej dražby. Toto sa však stáva len veľmi zriedka.