Pokuta za diaľničnú známku, dá s tým niečo robiť?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Iné oblasti práva, Banská Bystrica

Otázka: Pokuta za diaľničnú známku, dá s tým niečo robiť?

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či je možné domáhať sa odpustenia pokuty za jazdu bez diaľničnej známky, ak túto jazdu nerealizovala ja a je vidieť, že na priloženej fotografii ani nie je moje vozidlo. Je veľmi pravdepodobné, že ŠPZ bola odmontovaná z môjho nepojazdného auta, ktoré je parkované na ubytovni v Rakúsku. Dá sa s tým niečo robiť? Ďakujem.

Odpoveď: Pokuta za diaľničnú známku, dá s tým niečo robiť?

Dobrý deň. Voči každému rozhodnutiu je možné podať opravný prostriedok v lehote na to určenej. Preto, keď Vám príde rozhodnutie o uložení pokuty v poslednom odstavci budete poučená o tom v akej lehote a kam podať opravný prostriedok. V tomto prípade Vám odporúčam brániť sa. Prípadne môžete aj teraz podať trestné oznámenie za krádež ŠPZ.