'

Bolo by možné, aby mu súd zakázal navštevovať malého?


Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Banskobystrický
Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát
Odpovedané dňa: 12. 8. 2016

Otázka: Bolo by možné, aby mu súd zakázal navštevovať malého?

Dobrý deň, chcela by som sa informovať ohľadom zverenia dieťaťa do starostlivosti. Môj problém spočíva v tom, že mám trojmesačneho syna a s jeho otcom už nedokážeme viac spoločne fungovať. Nie sme manželia a ani nežijeme spolu. Priateľ bol liečený na psychiatrii a aj hospitalizovaný na psychiatrii, berie tabletky na ukľudnenie a je agresívny, impulzívny a trpí bludmi. Chcela by som sa spýtať, aké máte skúsenosti v takýchto prípadoch. Bojím sa o malého, že by mu mohol ublížiť, nie vedome, ale keď dostane amok tak častokrát nevie čo robí. Bolo by možné, aby mu súd zakázal navštevovať malého, lebo to je podľa mňa najlepšie riešenie. Za odpoveď vopred ďakujem.

Odpoveď: Bolo by možné, aby mu súd zakázal navštevovať malého?

Dobrý deň  

ak ide  o veľmi malé dieťatko, potom s najväčšou pravdepodobnosťou (pokiaľ nie sú iné prekážky) bude dieťa zverené do starostlivosti matky. Je možné žiadať aj zákaz styku otca s maloletým dieťaťom. Súd schváli zákaz styku v tom prípade, pokiaľ dokazovaním zistí, že takýto zákaz je v prospech maloletého a v záujme dieťaťa je to nevyhnutné. Súd prihliada na záujmy dieťaťa a preto je možný aj takýto vážny zásah do rodičovských práv.

 

Muselo by sa v súdnom konaní preukázať, že otec je pre dieťa ohrozenim, inak súd nezakáže stretávanie s dieťaťom.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:JUDr. Milan Ficek, advokát

online právna poradňa zadarmo
V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Položením otázky advokátovi v bezplatnej právnej poradni beriete na vedomie, že Vaša otázka môže zostať nezodpovedaná, najmä, ak nejde o jednoduchú právnu radu alebo v prípade pracovnej zaneprázdnenosti advokáta.

V platenej online právnej poradni advokát odpovie na každú otázku, ak je možné otázku zodpovedať. Po položení otázky Vám oznámime, koľko stojí odpoveď odborníka (advokáta). Odpoveď Vám odošleme v priebehu niekoľkých hodín od úhrady odmeny.Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:

Zoznam otázok a odpovedí

najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk