Ako postupovať, ak poisťovňa odmieta poskytnúť celé poistné plnenie?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Prešov

Otázka: Ako postupovať, ak poisťovňa odmieta poskytnúť celé poistné plnenie?

Dobrý deň, mali sme dopravnú nehodu a dali sme auto na opravu do servisu. Poisťovňa však servisu nevyplatila takú sumu, akú uviedol. Písali sme do poisťovne, že servis má všetky faktúry a že všetko je oprávnené, ale oni nám nechcú preplatiť všetky náklady. Autoservis aj tak chce všetky peniaze a hrozí nám súdom. Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Ako postupovať, ak poisťovňa odmieta poskytnúť celé poistné plnenie?

Dobrý deň, predpokladám, že poistné plnenie žiadate od svojej poisťovne z titulu zmluvy o havárijnom poistení. U uvedeného dôvodu je potrebné oboznámiť sa s obsahom zmluvných podmienok, a to najmä o rozsahu poistného krytia. V každom prípade svoj záväzok z právneho vzťahu s autoservisom, ak je dôvodný v rozsahu vykonaných opráv a ceny, ste povinný splniť. Odporúčam Vám voči oznámeniu poisťovne o výške poskytnutého poistného plnenia podať reklamáciu alebo žiadosť o preskúmanie. Ak svoj postoj poisťovňa nezmení a budete presvedčený, že tak robí v rozpore s poistnou zmluvou, obráťte sa so žalobou na súd, aby uložil poisťovni poskytnúť požadované poistné plnenie.