Pozbavenie spôsobilosti a kóma

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Trenčín

Otázka: Pozbavenie spôsobilosti a kóma

Dobrý deň, mám 32-ročného brata, ktorý je v bdelej kóme. Potrebujeme riešiť rôzne veci. Je možné, aby som bola ustanovená za jeho opatrovňičku kvôli právnym záležitostiam? Na koho sa mám obrátiť? Ďakujem pekne.

Odpoveď: Pozbavenie spôsobilosti a kóma

Dobrý den, vo Vašom prípade je potrebné podať návrh na súd, ktorým budete žiadať o pozbavenie spôsobilosti na právne úkony a ustanovenie opatrovníka na všetky právne úkony. Pokiaľ je Váš brat v kóme, súd mu ustanoví opatrovníka. V návrhu na pozbavenie spôsobilosti navrhnete aj ustanoviť konkrétneho opatrovíka (prípadne aj seba).