+421 (0) 2 381 04 750
zavolajte nám

Online právna poradňa

Položiť otázku


zamietnutá žiadost (zatiaľ nezodpovedaná)

Dobrý den. Požiadal som orange spoločnost o optické pripojrnie internetu ktoré mi ponukali uz pred pol rokom a teras sa realizuje zadarmo.No, nevedia ho spravit lebo bytové drustvo to zamietlo vysvetlil my to domovník ktory ma nastarosti moj a este susedné vchody. Dalši domovník to svojim nájomníkom povolil a tiež sa jedna o ten istý veziak a tiez to iste bytove drustvo. Bytove drustvo ponuka internet od spoločnosti Salamon s.r.o. A nejaký vlastný udajne bytového družstva. A to mi musí stačit. Chcem sa obratiť na pomoc ako si viem ten optický internet vydobyť. Lebo týto ludia po mojich skusenostiach spolupracovat nebudu. Na koho sa možem obratit?

Zobraziť odpoveď

ublíženie na zdravie (zatiaľ nezodpovedaná)

Dobrý deň možem sa spýtať mám 13 rokov a išli sme s kamoškami po meste a stretli sme jednu babu. Kamoška mi povedala že na ňu nadávala do p*** a k**** a to istr aj na jej mamku tak sme si ju chytili prv sme jej hovorili nech jej to povie do tváre a ona sa bála a sme jej rozprávali nech jej to povie do tváre a ona sa mi stále smiala do tváre tak som hodila veci ktoré som mala v ruke na zem a chytila ju za vlasy a dala jej kolenačku ( mala rozbitu peru) . A tej baby mamka ktorej kolenačku tak chce na nás dať trestné oznámenie a vie aj naše mena .A kamoška ktorá tam bola tak sa o tom rozprávala s mamkou a povedala že to nebolo ublíženie na zdravie ako bolo ale že mohla by nás udať len vtedy keby je v nemocnici minimalne 7dní a ma papier že bola v nemocnici . A možem sa spýať čo by s toho moja mamka mohla mať ako zápis alebo tak ? ... Ďakujem

Zobraziť odpoveď

sprístupnenie spoločných nebytových priestorov (zatiaľ nezodpovedaná)

Ako postupovať v prípade odstránenia závad na dažďových zvodoch bytového domu v priestore využívanom ako pivničná kobka (spoločný priestor bytového domu). Súčasný užívateľ odmieta sprístupniť nebytový priestor za účelom odstránenia závady. Spoločenstvo bytov a nebytových priestorov písomne vyzval užívateľa (formou doporučeného listu do vlastných rúk) na uvoľnenie nebytového priestoru s odôvodnením odstránenia závady a predchádzaniu vzniku možným škodám. Užívateľ uvedenú zásielku však odmieta prevziať. Ďakujem

Zobraziť odpoveď

Priemerný zárobok na pracovnoprávne účely (zatiaľ nezodpovedaná)

Dobrý deň. Poprosím Vás o radu ohľadne priemerného zárobku. Vo firme pracujem päť rokov na tej istej pozícii. Priemerný zárobok za toto obdobie som mal v rozmedzí 7,6-6,3 EUR/hod. Od 6.6.2016 som po úraze (nie pracovný úraz) až doteraz práceneschopný. V decembri chcem nastúpiť do práce a čerpať dovolenku. Naša mzdová učtáreň mi na štvrtý štvrťrok 2016 vyrátala priemernú mzdu 2,3285 EUR/hod ( 405 EUR/mesiac), s čím ja nesúhlasím. Učtáreň tvrdí, že je to správne, pretože v júni 2016 som mal polročnú odmenu 410 EUR , ktorá sa rozpočítava na tretí a štvrtý štvrťrok, čiže v rozhodujúcom období ( 3. štvrťrok 2016 ) som mal príjem 205 EUR. Ja tvrdím , že som v rozhodujúcom období neodpracoval 22 dní alebo 170 hodín , preto sa má použiť pravdepodobný zárobok ( zákonní práce par. 134/3 ). Mám pravdu ? Ďakujem za skorú odpoveď.

Zobraziť odpoveď

pracovná zmluva (zatiaľ nezodpovedaná)

Dobrý deň. Medzi mnou a zamestnávateľom bola uzavretá dohoda o ukončení pracovného pomeru.Zamestnávateľ informoval zamestnancov prečo došlo ku skončení prac.pomeru.Má na to právo? ...príp.či sa porušil zákonník prace. Za odpoveď ďakujem

Zobraziť odpoveď

trvalý pobyt v zahraničí (zatiaľ nezodpovedaná)

dobrý deň prajem, prosím Vás, ako je to legislatívne vysporiadané, keby som kúpila nehnuteľnosť v Rajke, ale pracujem aj odvody platím na Slovensku, môžem mať v Maďarsku trvalý pobyt? ďakujem veľmi pekne za odpoveď, Mária K.

Zobraziť odpoveď

Predmanzelska zmluva o detoch (zatiaľ nezodpovedaná)

Mam otazku, je vôbec mozne na Slovensku uzavriet predmanzelsku zmluvu, ktora bude hovorit o bezdetnom manzelstve? Partner odmieta mat deti a hlada sposob ochrany pred moznym nátlakom pocas manzelstva. Dakujem.

Zobraziť odpoveď

Susedov pes (zatiaľ nezodpovedaná)

Dobrý deň, susedov pes cez plot (môj) prelieza na môj pozemok a spôsobuje škody šliape po hriadkach, kvetinách a pod. Spôsobuje aj psychickú ujmu nakoľko cez deň je sama doma svokra 80 r. ), ktorá sa bojí ísť na dvor. Plot je síce starší, opotrebovaný ale plní svoj účel. K jeho poškodeniu došlo činnosťou psa. Sused tvrdí, že si ho máme opraviť. Sme povinný ho opraviť a zabezpečiť alebo je on povinný sa postarať o psa?? ďakujem za skorú odpoveď.

Zobraziť odpoveď

Zdravotna poistovna - zistovanie podkladov k urazu (zatiaľ nezodpovedaná)

Dobry den, rad by som Vas poziadal o pravnu pomoc. Priblizne pred pol rokom sme mali podozrenie, ze nas jednorocny syn nedopatrenim zjedol rozne tabletky v case ked sme s nim boli doma. Rozhodli sme sa s nim ist k lekarovi, ostal jednu noc na pozorovani a nasledne nas poslali domov. Pred par dnami sme dostali list od zdravotnej poistovne, kde zistuju ci k zavineniu nedoslo protipravnym konanim a teda ci maju pravo si uplatnovat narok na uhradu zdravotnej starostlivost voci tretej osobe. Tento list neprisiel doporucene, ale ako standardna posta. Mame na tento list reagovat ? Dakujem

Zobraziť odpoveď

úhrada škody z cestovnéhonpoistenia (zatiaľ nezodpovedaná)

Na dovolenke v zahraničí mi ukradli dokladovku s dokladmi. V zmysle poistnej zmluvy s cestovnou poisťovňou v znení "Až do dohodnutej poistnej sumy budú nahradené: následkom poistnej udalosti vynaložené úradné poplatky za nové obstaranie cestovných pasov, vodičských preukazov, osobných/občianskych preukazov, dokladov motorového vozidla". Poisťovňa mi nárok uznala, avšak odmietla mi vyplatiť náklady na lekárske vyšetrenia, ktoré som ako senior nevyhnutné potreboval k tomu, aby moja žiadosť o vydanie vodičského preukazu bola úradom prijatá. Z listu poisťovne citujem: "Ostatné vzniknuté náklady ako je očné vyšetreni u lekára a lekárske vyšetrenie spôsobilosti Vám nie je možné preplatiť, nakoľko nie sú zahrnuté v poistení". Môj názor je, že ak tieto náklady treba považovať za ako súčasť úradných poplatkov, keďže bez nich nie je možné žiadosť o vydanie dokladu podať. Kto má pravdu?

Zobraziť odpoveď
< 1 215 428 573 574 575 576 577 578 579 642 855 >