+421 (0) 2 381 04 750
zavolajte nám

Online právna poradňa

Položiť otázku


Neplatenie výživného a trestné oznámenie

Dobrý deň, chcela som sa informovať: Môj priateľ má súdom určené výživné na našu dcéru 80€ mesačne. Platí mi síce pravidelne, každý mesiac, ale len 30€. Môžem na neho podať trestné oznámenie? Ak áno, ako by som mala postupovať. Za odpoveď vopred ďakujem.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 1. 4. 2015

Oslobodenie od poplatku za rozvod

Dobrý den, chci se vás zeptat na možnost osvobození od soudního poplatku. Naše klientka, občanka Slovenské republiky, která u nás v ČR žije na ulici a nemá žádné finanční příjmy, chce požádat o rozvod se svým slovenským manželem, ale nemá na poplatek 66 Euro. Moc díky za odpověď.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 20. 7. 2015

Pozastavenie konania o rozvod

Dobrý deň, prosím Vás o info. Podala som návrh na rozvod z dôvodu: manželov alkohol a s tým súvisiaca agresia. Je možné pozastaviť - nie zrušiť, stiahnúť - rozvodové konanie ak by sa manžel vyjadril o možnosti protialkoholickej liečby? A na aké dlhé obdobie? Ďakujem za odpoveď.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 20. 7. 2015

Dôvod rozvodu a jeho vplyv na delenie majetku

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či sa rieši rozvod inak v prípade, keď sa obaja partneri na ňom dohodnú (napr. udajú ako dôvod že manželstvo už dlhšie neplní svoju funkciu) než v prípade, keď obaja súhlasia ale z dôvodu, že sa preukázala na jednej strane nevera. Teda či je tam rozdiel v deľbe majetku atď. Ďakujem.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 9. 3. 2015

Výkon exekúcie viacerými spôsobmi

Dobry den, potrebujem poradit. Exekutor mi zablokoval ucet v banke. Dohodli sme sa na splatkovom kalendari po 50eur, ktore som mu hned poslala a kazal mi, aby som poslala ziadost o odblokovanie uctu. Odpisal mi, ze ucet mi odblokuje az po splateni istiny. O par dni mi poslal vymahanie pohladavky zo mzdy, aj z uctu v banke. Moze mi exekutor strhavat z dvoch stran?

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 1. 4. 2015

Podanie návrhu na rozvod za rodičov

Dobrý deň, prosím Vás mám veľmi vážny dotaz. Bolo by možné podať žiadosť o rozvod za svojich rodičov? Situácia je vo veľmi zlom stave už niekoľko rokov a postupne sa to už vyhrocuje a obávam sa, že v najbližšom čase tu dôjde k niečomu zlému. Rozvod im navrhujem už niekoľko rokov, no stále ku ničomu nedošlo. Obaja sa vyhovárajú na to, že nemajú ako vyplatiť polovicu majetku. Mám 22 rokov a vačšinu roku strávim na internáte, domov chodím nerád. Nejedná sa tu o mňa, ale hlavne o môjho 15 ročného brata, ktorý si to všetko odnáša na svojej psychike.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 1. 4. 2015

Budeme dediť aj dlhy?

Dobry den, chcel som sa spytat, ze po smrti otca budeme mat dedicke konanie, ale otec nevlasnil ziaden majetok. Mal len dlhy. Budeme teda dedit tie dlhy, kedze nemal okrem nich nic ine.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 1. 4. 2015

Výživné na dieťa a priateľ

Dobry den, chcel by som sa opytat nasledovne. Momentalne byvame s priatelkou, ktora je rozvedena a ma 12 rocne dieta v podnajme. Priatelka by si chcela podat ziadost o zvysenie vyzivneho, ktore je momentalne stanovene na 130 EUR. Moja otazka je, pri posudzovani prijmu, bude sud prihlidat, resp skumat aj moj prijem, nakolko zijeme v jednej domacnosti? Ci pokial niesom vlastnikom bytu bude posudzovana samostatne….Dakujem

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 5. 3. 2015

Byt s priateľkou na hypotéku

Dobrý deň, môj syn/25 r./ si s priateľkou v septembri 2014 kúpil byt na hypotéku, predtým spolu žili 4 roky. Minulý týždeň si pobalila veci a odišla.Vraj ona nebude nič platiť. Syn si hypotéku nemôže vziať iba na seba,lebo má na papieri minimálny príjem. Byt predať v žiadnom prípade nechce. My s manželom sme im prispeli 2500.-€ na zariadenie. Stačilo by na zatiaľ napísať u notára vyhlásenie, že sa ona vzdáva záväzkov ohľadne bytu a tým aj nárokov na byt a celé bremeno prevezme na seba môj syn? Iné riešenie nevidíme, celú mzdu na paieri im zamestnávateľ nechce písať. Prosím poraďte, či obstojí takýto doklad od notára s overenými podpismi, kým sa bude dať situáciu vyriešiť iným spôsobom ?Ďakujem veľmi pekne za radu.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 5. 3. 2015

Striedavá alebo osobná starostlivosť

Dobrý deň, potrebovala by som Vašu radu. V novembri som dala žiadosť o rozvod a zverenie dieťaťa do striedavej starostlivosti (16 r. chlapec). Teraz sme dostali pozvanie na pojednavanie z manželom chceme rovod rýchlo a bez zbytočných prieťahov a ťahania syna po súdoch. Odporca prišiel s návrhom, že napíše žiadosť za pomoci právničky o zverenie dieťaťa do jeho osobnej starostlivosti, aby syna ochránil pred vypočúvaním. Tvrdí, že takto nás rozvedú rýchlejšie. Môžu nás za takýchto okolností rozviesť bez odročení? Keďže mu to poradila právnička može to byť právny alebo osobný zámer? Za odpoveď veľmi pekne ďakujem.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 20. 7. 2015

< 1 194 381 382 383 384 385 386 387 388 581 774 >