Online právna poradňa

Položiť otázku


Rozvod s manželom a jeho dlhy

Dobry den, s manzelom sme spolu takmer 4 roky vzati, mame 3 rocne dieta, ale uz dva roky je nase manzelstvo na bode mrazu. Pocas manzelstva som nahodne zistovala fakty o manzelovych dlhoch ako kreditne karty, uvery a podobne, naprava vsak nenastala ani po mojich pokusoch o zachranenie vztahu. Jeho dlhmi trpime nie len my, ale aj jeho rodicia, ktori mu prispievaju na splacanie. Zijeme v jednom byte, ale kazdy mame vlastnu izbu. Na chod domacnosti mi neprispieva, len obcas mi da cca 10-20 eur. Chcem sa preto spytat, ako bude sud v pripade rozvodu postupovat co sa manzelovych dlhov tyka. Majetok nemame ziadny. Dakujem krasne.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 13. 1. 2016

Ako napísať alebo oznámiť ospravedlnenie študentky

Dobrý večer, chcem sa spýtat ohladom vyzivneho na plnolete deti. Moje dcery su plnolete a podali navrh na urcenie vyzivneho, pretoze otec mojich deti porusil slovnu dohodu a prestal platit dohodnutu sumu. Dcery studuju v Cechach a caka ich teraz pojednavanie. Starsia dcera sa dostavi na pojednavanie, ale mladsia nemoze prist, nakolko ma skuskove obdobie a bude mat skusku. Akou formou sa ma ospravedlnit a najneskor do kedy? Neviem, ci je mozne, aby pisomne ospravedlnenie doniesla starsia dcera a neviem, ci ma obsahovat nieco take, ci sa pojednavanie moze konat aj v jej nepritomnosti. Dolezite by bolo, aby sa pojednavanie uskutocnilo, nakolko starsia dcera toho casu sa moze zucastnit, ale v buducnosti ju cakaju statnicove skusky.Mozete mi prosim poradit v tejto veci? Dakujem.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 24. 1. 2016

Vymazanie cudzích firiem z môjho domu

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať. Minulý rok sme s manželom vydražili dom a keď sme surfovali na nete našli sme v obchodnom registri, že na našom pozemku majú nahlásené sídlo dve firmy. Samozrejme tam nesídlia. Písala som minulý rok v septembri na Okresný súd žiadosť o zrušenie sídla týchto firiem, ale do dnešného dňa sa mi nevyjadrili. Chcem sa spýtať, že ako máme postupovať, aby sme tieto firmy odtiaľ odstránili. Ďakujem.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 11. 1. 2016

Je možné požiadať o zvýšenie výživného vopred?

Dobrý deň, je možné požiadať o zvýšenie výživného vopred? T.j. dnes viem, že nastupujem na materskú dovolenku a v 11/2016 nastúpim na rodičovský príspevok kedy mi samozrejme príjem bude znížený a chcem si už 2/2016 podať žiadosť na zvýšenie výživného od 11/2016. Nakoľko vytýčenie pojednávania trvá niekoľko mesiacov mohlo by sa stať, že reálne bude konanie doriešené až v požadovanom termíne o zvýšenie. Ďakujem

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 23. 1. 2016

Poplatok za dedičské konanie

Dobrý deň, dostala som pozvánku na dedičské konanie. Zomrela moja matka, ja som jediná pozostalá, Chcela by som vedieť, či budem povinná platiť notárovi poplatok za toto konanie, keď zosnulá osoba nemala žiadny majetok. Ak áno, v akej výške? Notára určil štát. Ďakujem za odpoveď

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 11. 1. 2016

Overenie si otcovstva bez vedomia matky

dobry den.s partnerkou cakame dieta. nemam vsak istotu ci je dieta moje kedze v druhom mesiaci tehotenstva vyplavali na povrch "zvlastne" udalosti, ktore sa udiali na vylete partnerky, kde som nebol a prave v case splodenia dietata. je nejaka moznost overit si otcovstvo pred porodom bez vedomia matky? vlastne ake mam nateraz moznosti? dakujem za odpoved.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 13. 1. 2016

Striedavá starostlivosť, v prípade sviatkov a prázdnin

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, keby bolo dieťa zverené do osobnej starostlivosti iba jednému z rodičov, keďže kvôli veľkej vzdialenosti by nebola možná striedavá starostlivosť, ako by to bolo v prípade prázdnin, Vianoc a iných sviatkov? U ktorého z rodičov by tieto sviatky dieťa trávilo? Ďakujem za odpoveď.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 11. 1. 2016

Kone na mojom pozemku

Vlastním pozemok mimo mesta. Zbadal som, že si to niekto oplotil a že sú tam umiestnené kone. Neviem kto tie kone vlastní. Koní som sa nepýtal, ale asi aj tak by mi nevedeli povedať, že kto je ich majiteľ. Na koho sa mám obrátiť? Na mestskú políciu, políciu alebo na koho?

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 15. 1. 2016

Zmena dohody o pracovnej činnosti

Dobrý deň. Chcela by som sa informovať o nasledovnej veci: Som zamestnávateľ a mám pracovnú silu na dohodu o pracovnej činnosti podľa § 228a, ktorá zaniká 30.06.2016. V marci nastane v dohode o pracovnej činnosti zmena v: dohodnutej práci, dohodnutej odmene a rozsahu pracovného času. Moja otázka by bola: 1. Je potrebné uzatvoriť novú dohodu podľa § 228a alebo stačí urobiť zmenu na už existujúcej dohode o pracovnej činnosti? 2. Je možné urobiť dodatok už k existujúcej dohode o pracovnej činnosti? Ďakujem za odpoveď.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 11. 1. 2016

Otázka ohľadom odopretia výkonu mimoriadnej služby

Dobrý deň, rád by som sa informoval, či vyhlásenie o odopretí mimoriadnej služby treba podávať každý rok v januári alebo ho stačí podať jednorázovo a platí po celú dobu brannej povinnosti. Ďakujem

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 23. 1. 2016

< 1 233 381 382 383 384 385 386 387 465 697 929 >