+421 (0) 2 381 04 750
zavolajte nám

Online právna poradňa

Položiť otázku


Otázka ohľadom zastupovania advokátom

Dobrý deň, chcem sa opýtať kedy je potrebné ísť za advokátom? resp. kedy je potrebné alebo, v ktorých prípadoch sa človek musí podľa zákona dať zastupovať advokátom ? aj pri priestupkoch alebo pri prečinoch alebo pri občianskosúdnom spore ??? Ďakujem.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 11. 9. 2015

Je nejaká možnosť aby mi vrátil dar?

Dobrý deň. Chcem sa spýtať. Dostala som darovacou zmluvou rod. dom od mamy pred manželstvom. Vydala som sa a po 4 rokoch začal môj manžel na mňa tlačiť, že chce polovicu domu odo mňa ako dar, inak už tam neinvestuje ani cent, kvôli tomu boli stále hádky a prestal mi dávať aj peniaze. Kedže ten dom sme začali spolu rekonštruovať, tak som mu darovacou zmluvou pol domu napísala v domnienke, že budeme pokračovať v rekonštrukcii. Akonáhle bol spoluvlastníkom a získal polovicu domu, tak ma vedome psychicky týral, na to sa odsťahoval. Hneď nato sme sa rozviedli. Ja teraz chcem dar vrátiť. Je vypočítavosť dôvod na vratenie daru? Prosím ako mám postupovať? Je nejaká možnosť aby mi vrátil dar? Veľmi pekne ďakujem za odpoveď

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 14. 9. 2015

Zodpovedám za škodu, ktorú som nezavinil pri plnení pracovných úloh?

Dobry den. Chcem sa Vas opytat, ci moze firma, od ktorej mam prevzate auto na vykon povolania, vymahat skodu, ktoru som ja sam nezavinil? Danu vec som nahlasil na policii a vzhladom na to, ze skoda nie je vyssia ako spoluucast, tak sa tato vec neriesila cez poistovnu v preberacom protokole je uvedene: "Vsetky skody na motorovom vozidle, ktore vzniknu zavinenim pracovnika a nebudu uhradene poistovnou, uhradi v plnej vyske pracovnik."

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 22. 9. 2015

Nákup cez inzerát a vymoženie peňazí

Cez inzertný server si dcéra vybrala za svoje nasporené peniaze starší dámsky horský bicykel v hodnote 220 eur. S predávajúcim som komunikoval telefonicky aj sms-kou v ktorej uviedol, že bicykel je úplne v poriadku, že ešte nič na ňom nebolo menené a dohodli sme sa, že ho pošle prostredníctvom poštovej dobierky. Po rozbalení zásielky som zistil že rám bicykla, v mieste kde sa zvyčajne nachádza výrobné čislo, je premaľovaný číslo pod ním pravdepodobne mechanicky odstránené plus na ďalších častiach rôzne ďalšie úpravy ktoré mali pravdepodobne zakryť pôvodnú identitu bicykla. Z toho som predpokladal, že bicykel je pravdepodobne kradnutý. Kontaktoval som predavajúceho, ktorý toto odmietal, ale súhlasil s vrátením bicykla i peňazí. Bicykel som mu poslal späť cez poštovú dobierku, ktorú si už ale predávajúci neprevzal. Od tej chvíle predávajúci som mnou nekomunikuje, a odmieta akúkoľvek dohodu o vrátení bicykla i peňazí. Z inzertného servera mám ním uverejnené fotky bicykla plus sms komunikáciu medzi predávajúcim a mnou. Je prosím pekne nejaká možnosť vymôcť od neho peniaze?

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 24. 9. 2015

Vymáhanie dlhu bez objednávky, zmluvy a bez ústenej dohody

Dobrý deň. Chcela by som Vás poprosiť o odbornú pomoc s mojím problémom. Pred pol rokom som si dala ako sro - právny subjekt, urobiť službu živnostníkovi s tým, že na túto službu tento živnostník nemá odo mňa objednávku, nemáme spísanú zmluvu a ani ústne sme sa nedohodli na sume za službu. Viem, že je to netradičné, jemu som verila, že po ukončení práce sa na cene dohodneme. Po skončení služby mi však poslal faktúru s takou čiastkou, že ma to prekvapilo, ja som mu komunikovala, koľko som mu ochotná dať, ale nepomohlo to a na výške fakturácie nástojí. Chcem sa opýtať, čo mám v tomto prípade robiť a hlavne to, či on môže takúto vec vymáhať súdne, či by mal úspech a či ja mu mám zaslať len sumu, ktorú som mu ochotná dať, lebo by som chcela vedieť, ak mu nedoplatím, aké to môže mať pre mňa následky. Veľmi pekne Vám ďakujem za pomoc a ostávam s pozdravom

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 18. 9. 2015

Môžem darovať byt zaťažený hypotékou dcére

Dobrý deň, chcem sa spýtať, či môžem byt, ktorý je zaťažený hypotékou prepísať darovacou zmluvou na svoju dcéru. Je ešte neplnoletá a z prvého manželstva. Byt mám v zúženom BSM. Chcem to z osobných dôvodou. Ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 24. 9. 2015

Aký je postup pre určenie otcovstva?

Moze moj byvaly parner poziadat o test otcovstva, ked nie je uvedeny v rodnom liste? Prisiel z vykonu trestu a chce striedavu starostlivost, co je nerealne uz vzhladom na to, ze syn na neho nie je zvyknuty, nakolko ma len 20 mesiacov. Dakujem

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 22. 9. 2015

Výživné pre plnoleté dieťa

Dobrý deň, od septembra som sa odsťahovala od rodičov, keďže začínam študovať na vysokej škole. Kvôli zlým rodinným vzťahom mi odmietli prispievať na bývanie a štúdium, aj keď nie som nijako zárobkovo činná. Chcem sa opýtať ako by som mala postupovať ďalej, ak od nich chcem dostávať výživné a či je potrebné si meniť aj adresu trvalého bydliska. Za odpoveď ďakujem.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 10. 9. 2015

Predaj zdedeneho druzstevneho bytu

Dobry den, potreboval by som poradit ohladne nasledujucej situacie mojej nehnutelnosti. Zdedil som druzstevny byt. Tento sa dal nasledne od druzstva odkupit do osobneho vlastnictva. Splatil som teda zostatkovu anuitu a od druzstva obdrzal potvrdenie a navrh na vklad do katastra. Kataster bohuzial spominany navrh odmietol, na byte je totiz plomba. Tato je na vsetkych bytoch v danom vchode pretoze bytove druzstvo riesi nejaky zapis do obchodneho registra (ak som spravne rozumel). Ja teda nedokazem tuto nic cez kataster spravit a ani kataster ako taky nemoze nic urobit kedze sa v druzstve riesi sudny proces s ktorym kataster nic nema docinenia. Som schopny na zaklade notarsky overenom potvrdeni o dedicstve a bez listu vlastnictva alebo katastralneho zapisu schopny predat tento byt? Ze by kupujuci kupou nadobudol akesi bremeno alebo nieco? Vopred dakujem Vladislav

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 11. 9. 2015

Vymáhanie neuhradenej faktúry za služby

Zdravim, urobili sme opravu telefonu zakaznikovi. ten prisiel na opravu s podpisanou a opeciatkovanou objednavkou. po oprave dostal fakturu so splatnostou (presvedcil technika, aj ked to mal technik zakazane) samozrejme fakturu ani po viacerych urgenciach zakaznik neuhradil, co by ste odporucali spravit? problem je, ze objednavka je sice podpisana, no fakturu ani nijaky doklad o dodani sluzby (opravy) podpisany nemame. vdaka za radu.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 11. 9. 2015

< 1 213 381 382 383 384 385 386 387 425 636 848 >