+421 (0) 2 381 04 750
zavolajte nám

Online právna poradňa

Položiť otázku


Striedavá osobná starostlivosť

Dobrý deň, chcem sa spýtať, či mám nárok na striedavú starostlivosť svojej 4 r. Dcérky, ktorá žije s matkou. Som gay o čom vedela moja manželka od začiatku manželstva a vychovávali sme spolu dve deti, ktoré mala ako slobodná mamička. Narodila sa nám dcéra formou inseminácie a teraz po rozvode po 10 r. Nechce pristúpiť na striedavú starostlivosť, lebo, že som gay, ale, keď som vychovával jej dve deti vtedy jej to nevadilo. Prosím pomôžte!

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 20. 2. 2017

Je dohoda o BSM neplatná

Dobrý deň, Bývalý manžel ešte pred vyporiadaním BSM si nechal a zároveň predal auto (zakúpené počas manželstva) a aj peniaze si nechal. On sa sám takto so sebou dohodol. BSM sme riešili mimo súdnou cestou. Chcem sa spýtať, je Dohoda o vyporiadaní BSM neplatná. Môžem ju napadnúť? Ďakujem za odpoveď.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 18. 2. 2017

Dá sa odložiť výkon trestu?

Dobrý deň, mám otázku ohľadom výživného prišiel už rosudok o výkone trestu na skúšobnú dobu jeden rok. No ide o to, že do ôsmich dni sa môžme odvolať dá sa s tým niečo robiť, aby to odložili?

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 19. 2. 2017

Registrácia na stránke a automatické platby

Dobrý deň, Zo zvedavosti som sa zaregistrovala na stránku freelancer.com a vyžadovali aj zadanie paypal účtu. Po pár dňoch som tam presta chodiť nadobudla som dojem, že majú falošné ponuky prác. Po krátkej dobe mi prišla platba 30,99 eur. Stiahli si ju automaticky s tým, že pri registrácii som dala súhlasím s podmienkami a oni to berú ako mesačný poplatok za používanie. Platbu sa mi podarilo stornovať v paypal a refundujú mi peniaze späť. Problém nastal, že spomenutá stránka freelancer.com odmieta uzavrieť môj účet. Tvrdia, že im chýba platba. Ja ich web nepoužívam, bojím sa, že mi budú mesačne ďalej účtovať ďalšie poplatky a zrušiť tam účet je asi cesta nemožná pokiaľ im neobnovím spojenie s paypalom. To nechcem nakoľko si sťahujú peniaze bez môjho vedomia. Čo môžem spraviť? Môžu peniaze odomňa inak vymáhať ako cez paypal? Ďakujem veľmi pekne.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 19. 2. 2017

Dlh u zdravotnej poisťovne

Dobrý deň, v roku 1994 som sa s rodinou presťahoval do ČR, vtedy mi bolo 13 rokov. Teraz mi známa z Bratislavy povedala, že mám u zdravotnej poisťovne vysoký dlh. Otec nás možno zabudol odhlásiť, je teraz vo vysokom veku a nepamätá si. Prosím o pomoc, ako postupovať. Má poisťovňa na dlh nárok? Môžem celú záležitosť ignorovať, keď ešte bývam v ČR? Predom ďakujem za odpoveď.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 19. 2. 2017

Potrebujem obhajcu na vyriešenie odškodného

Zdravím 21. 3 mám súd v Trnave ohľadne odškodného, figurujem ako poškodený a nemám na právnika. Súd sa ťahá už 13,5 roka, môžete mi pomôcť?

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 17. 2. 2017

Odmietnutie dedičstva

Chcem odmietnuť dedičstvo poručiteľa, v ktorom ma určil v závete ako jediného dediča. Traja príbuzní poručiteľa súhlasili, dvaja nie, ale ide o to, či môžem odmietnuť už po prvom pojednávaní, keď sa zisťuje aký je majetok a pasíva. Ja nechcem nič, či to môžem odmietnuť už teraz po prvom pojednávaní zaslaním písomným vyhlásením. Ďakujem Vám veľmi pekne s pozdravom.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 18. 2. 2017

Ohľadom dražby vysťahovanie

Dobrý deň, Mám jednu otázku, chcel by som kúpiť dom na dražbe ale ešte tam niekto býva. Po kúpe domu, aký je postup, aby opustila dom, podľa akého zákona sa mám riadiť. Za Vašu odpoveď Vám ďakujem.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 17. 2. 2017

Rozvod a prespávanie u otca

Dobrý deň, je taká možnosť v prípade rozvodu požiadať v návrhu stretávanie sa dieťaťa s otcom len počas dňa cez víkend, ktorý bude určený nakoľko dieťa nie je na otca zvyknuté, aby pri ňom aj spal. Dieťa ma 8 rokov. Syn nechce pri otcovi späť. Pomôžte, ako to mám dať do návrhu.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 17. 2. 2017

Generáli si neplní povinnosť preplatiť mi škodu z PZP vinníka (pri splnení všetkých podmienok)

Prosím Vás, potrebujem poradiť ako postupovať v mojej situácii. Riešil som poistnú udalosť v poisťovni Generali, týkajúcu sa rozbitého čelného skla. Nakoľko som mal vedomie, že poisťovne už musia preplácať aj takéto škody z pzp. Dobehol som vinníka a všetko mu vysvetlil. Ja, aj vinník sme spísali správu o nehode a všetko riadne nahlásili, doručili sme všetky potrebné dokumenty. Dovtedy šlo všetko dobre. Ďalej som si dohodol termín s ich technikom, aby vykonal obhliadku. Ten mi povedal: teraz si to dajte opraviť, doručte doklady o oprave bude Vám to preplatené. Tak som hneď volal na infolinku poisťovne a tam mi pani doporučila asi najdrahší servis v Bratislave. Ich zmluvný servis a argumentovala, že, aby to šlo rýchlejšie a neboli problémy je lepšie to dať opraviť v zmluvnom servise. Ja som samozrejme súhlasil. Po 2 týždňoch od opraví som konečné dostal vyrozumenie, že PU je ukončená BEZ POSKYTNUTIA POISTNÉHO PLNENIA. Argumentovali, že nebola dostatočne preukázaná príčinná súvislosť medzi osobitnou povahou prevádzky motorového vozidla poisteného a vznikom škody na motorovom vozidle patriacom poškodenému. Ja som si ale na 100 percent istý, že ten kameň vyletel z pod kolesá vinníka a svoju vinu uznal aj vinník. Dokonca mám od neho aj čestné prehlásenie potvrdené notárom, kde si je vinník vedomý, že danú škodovú udalosť spôsobil a uznáva svoju vinu. Môže teda poisťovňa zamietnuť preplatenie z pzp, keď samotný klient priznáva vinu? Neporušuje poisťovňa zákon, keď odmieta za svojho klienta zaplatiť škodu spôsobenú ním? Čo v prípade ak budem tlačiť na vinníka a vymáhať si škodu priamo od neho? Ani vtedy poisťovňa neprehodnoti svoj postoj? Nechá v tom klienta, ktorý si riadne platí pzp? Chcem sa ešte opýtať aké sú moje možnosti, a či sa s tým oplatí ísť na súd, resp. aká je šanca, že ten proces vyhrám? Poprípade nejaké iné možnosti riešenia mojej situácie. Veľmi pekne ďakujem za odpoveď a dúfam, že mi poradíte.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 17. 2. 2017

< 1 2 3 4 5 6 213 425 636 848 >