Online právna poradňa

Položiť otázku


Môže moja stará mama napadnúť darovaciu zmluvu?

Dobrý deň, môj problém je rozšírnejší. Mojím rodičom bol darovacou zmluvou darovaný dom pred cca.20 rokmi. Dom bol v dezolátnom stave, požičkami postupom času sme dom opravili a dali do štandardného stavu. Rodičia mi tento dom darovali darovacou zmluvou pred 5 rokmi. Ešte rodičia dostali do vecného bremena babku na dochovanie života v dome, takže to bremeno sa prenieslo aj mne. Babka nám neustále sťažuje život svojou dcérou, ktorá ku nám chodí a robí intrigy a znepríjemňuje život psychicky nás týra. To trvá už 20 rokov. Babka plnohodnotne užíva dom a neprispieva zo svojho vdovského dôchodku ani euro. Dom bol na babku a dedka, čiže vlastníctvo mali spolu. Môže teraz babka po 20. tich rokoch napadnúť darovaciu zmluvu, aj keď dedko už zomrel? Ako by som mal ja postupovať? Ďakujem za pomoc

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 21. 10. 2016

Čo hrozí môjmu priateľovi za fyzické napadnutie?

Dobrý deň.S priateľom sme žili v spoločnej domácnosti cca 6 týždňov. Všetko bolo v poriadku,rozumeli sme si,plánovali svadbu. Všetko bolo príliš rýchle a ja som mu jedno ráno povedala,že si ho nemôžem zobrať už v novembri,pretože podľa mňa veľmi pije a najskôr sa musí dať do poriadku. Nezvládol to a pojedol 28 lexaurinov. Bol hospitalizovaný a následne preložený na psychiatrickú liečbu. Psychické problémy mám aj ja a môj stav sa rapídne zhoršoval. Preto som poziadala o hospitalizáciu na psychiatrii aj ja. Moja diagnóza je ťažká depresivna porucha, jeho okrem tejto aj ADHD,príznaky závislosti a podobne. 7.10.sme boli obaja prepustení domov a odišli spolu na romantický víkend. Snažiť sa dať dokopy. V sobotu okolo 13tej hodiny bol pod vplyvom alkoholu a fyzicky ma napadol. Bez udania dôvodu. Išla som na pohotovosť,kde som bola 3 dni hospitalizovana na jis traumatologia. Trestné oznámenie som podávať nechcela. Na pn nie som,pretože poberam invalidný dôchodok,no doba liečenia je 3 týždne.mam 7 diagnoz. Chcela som mu nejako pomôcť po tomto všetkom ja po psych.stránke,pretože on si útok vôbec nepamätá a celé dni iba pil a neuzival liečbu. Odviezla som ho na psychiatriu,že mu treba pomôcť,lebo on nie je nebezpečný iba sebe,ale aj okoliu. Na druhý deň ho prepustili s tým,že má podlžnosti voči zdravotnej poisťovni a kým to neuhradi, nemôžu mu vybaviť protialkoholické. A stále iba pil a bol agresívny,tak som vo štvrtok trestné oznámenie podala. Podlozila som všetky lekárske správy,aj z traumatologie, aj z psychiatrie. Priateľ je v podmienke vraj kvôli opakovanemu odobratiu vodičského oprávnenia. On medzi tým prestal piť,našiel si prácu v Bratislave, chce začať odznova, zmeniť sa,všetko napraviť a úprimne to celé ľutuje. A vybavuje aj ambulantnú liečbu u psychiatra. Viem,že pred cca 15 rokmi už 4 roky sedel za napadnutie. Neviem, čo mu teraz hrozí a ako bude posudzovany, keďže má toho za sebou viac. Prosím o odpoveď

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 21. 10. 2016

Ako vypracovať darovaciu zmluvu?

Dobry den, chcela by som darovat byt svojmu ujovi. Aku darovaciu zmluvu by som teraz mala uzatvorit s tou dotycnou osobou, nakolko mam teraz problemy a musim previest moj majetok na niekoho druheho. Dakujem za odpoved vopred.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 20. 10. 2016

Zrušenie výživného pre plnoleté dieťa

Na plnoletú dcéru som platil výživné dané súdom počas piatich rokov. Teraz som dal návrh na zrušenie, na súde som sa dozvedel, že dcéru zo štúdií vyhodili po troch rokoch. Teraz navštevuje tretí ročník inej vysokej školy, ale externou formou. Dožaduje sa platiť výživné aj naďalej. Popritom sa zamestnala a má riadnu pracovnú zmluvu. Má nárok na výživné? Ak nie, mám nárok na vrátenie prostriedkov ktoré som platil po dva roky ktoré neštudovala? Ďakujem.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 21. 10. 2016

Výška výživného a majetkové vysporiadanie

Dobry den, potrebovala by som sa poradit na co by som mala narok v pripade rozvodu. Mame 9 rocne dieta na kt.by mal manzel platit vyzivne. V akej sume by sa to mohlo pohybovat ked ma cca 2000€ v cistom mesacne, nema pozicky, zije v dome v BA, ktory ostane jemu, auto ma sluzobne. Zaroven ma zaujima, ci mam narok na nieco z majetku...polku domu zdedil po rodicoch a druhu vyplatil bratovi/ 58 000€/ to uz pocas manzelstva. Dom napisal cely na seba. Po rozvode budem musiet odist z domu a byvat na podnajme..ja mam prijem 600€. Budem mat narok na nejake vyplatenie od manzela? Sme manzelia 12 rokov. Dakujem pekne Julia S.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 21. 10. 2016

Čo s hypotékou po rozvode

Dobrý deň, Od 08/2016 sme s manzelom rozvedeni. Na hypotéke sme dlžníkmi obaja. Od rozvodu platím celú sumu len ja. Na vysporiadaní BSM sme sa nedohodli. Ako mám postupovať, aby si manžel plnil povinnosť voči banke. Môže súd vydať príkaz, aby táto čiastka bola bola sťahovana priamo zrážkou z platu.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 19. 10. 2016

Rýchly rozvod bez pojednávania

Dobrý deň. Rada by som sa informovala ohľadne riešenia rozvodu, ak je manželstvo uzavreté necelého pol roka, bez detí a bez spoločného majetku. Podľa informácií z okresného súdu je potreba spraviť pojednávanie, kde súd účastníkov konania vypočuje a následne na to sa rozhodne. Na základe starších príspevkov som sa dočítala, že sa dá spraviť aj rýchly rozvod, až som pochopila správne, tak bez pojednávania (pojednávaniu by som sa rada vyhla a riešila to len papierovo, obaja momentálne bývame mimo SR. Na SR máme len trvalé pobyty). Zároveň by som sa rada spýtala na približnú cenu, ak sa bude jednať o rýchly rozvod a bude potreba právne zastúpenie. Ďakujem pekne za odpoveď

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 24. 10. 2016

Pomoc pri vymáhaní dlhu

Dobry vecer potrebovala by som vymoct dlh, jedna sa o 500 eur, ktore som pozicala byvalemu priatelovi mam podpisane uznanie dlhu, ale nie je overene notarom, peniaze isli prevodom cez sestrin ucet takze mozem dokladovat prevedenie dlhu na dany ucet. Dakujem za odpoved.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 20. 10. 2016

Bezplatné poskytovanie právnej pomoci

Dobrý deň. Pokúšal som sa o vysporiadanie bezpodieloveho majetku po rozvode s ex manželkou dohodou no neúspešne. Na právne zastupovanie nemam peniaze, nakolko som invalidný dôchodca. Prosím o radu ako mám postupovať a v akom prípade možem žiadať o bezplatného právneho poradcu, popripade bezplatné zastupovanie na súde v tejto veci. Za skorú odpoveď vopred ďakujem.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 25. 10. 2016

Ako dosiahnuť zmenu zápisu otca v rodnom liste?

Dobry den, ako mam postupovat, ak chcem zmenit meno otca v rodnom liste. Moje dieta ma 2 roky a v rodnom liste ma zapisaneho otca, ktory nie je biologickym otcom. Chcem teda zapisat biologickeho otca do rodneho listu. Dakujem za odpoved.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 20. 10. 2016

< 1 190 191 192 193 194 195 196 231 461 691 921 >