+421 (0) 2 381 04 750
zavolajte nám

Online právna poradňa

Položiť otázku


Mam narok na vratetie penazi plus odskodne

Sfalsovanie kúpnej zmluvy. Kupil som byt formou splatok, platim uz sedem mesiacov a zistilo sa, ze majitelka ma podviedla. Sfalsovala podpis exmanzela, ktory je v sanatoriu a nikdy nic nepodpisoval a ani nikdy nesuhlasil s predajom bytu. Mam dostatok svedkov a majitelka sa k tomu osobne priznala v realitke, ze podpis sfalsovala nakolko manzel s tym nesuhlasil. Takze byt bez suhlasu exmanzela nikdy na mna nebude moct prepisat. Chcem odstupit od zmluvy a podat trestne oznamenie za podvod s tym, ze ziadam naspät celu sumu, ktoru som jej splatil plus akontaciu a nahradu za ujmu. Je to mozne. Dakujem

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 4. 8. 2016

Zmena súdom schválenej rodičovskej dohody

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, keď som sa na súde dohodla s ex-priateľom na rodičovskej dohode, ale chcela by som zmeniť styk s maloletým, ako postupovať? Maloletý má 7 mesiacov a otec sa nezaujíma, chodí za ním občas (asi raz za 2-3 týždne), a potom si nárokuje zobrať si ho na celý deň. Ja sa o neho bojím, pretože on sa o neho nevie postarať (prebaliť, nakŕmiť), nemá záujem ani ísť s nim na prechádzky. Ďakujem za vašu radu.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 1. 8. 2016

ohladom notárskeho potvrdenia

Dobrý deň prajem, mám vážny problém a neviem si poradiť... Bývaly priateľ mi vrátil spätne alimenty 1000,- eur, ale pod podmienkou, že mu zverim našu dcéru do starostlivosti. Boli sme u notára a podpisala som súhlas. Nakoľko som bola dosť v zlom psychickom rozpolozeni som to podpisala. Prosím poraďte mi

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 4. 8. 2016

Ako postupovať, ak mám obavy so stretávania sa otca s našimi deťmi?

Dobrý večer, chcela by som sa informovať, ako je to s deťmi. Zatiaľ nie sme s manzelom rozvedení, máme 2 chlapcov, ktori majú rok. Ich otec s nami nebyva. Kým k nám chodieval prespavať (keďže má inde trvalý pobyt), nikdy sa extra nezaujímal o deti, stale chodieval neskoro a aj tak riešil svoje záležitosti, aj keď mal byť s nimi. Takže z jeho strany žiadna pomoc ani cez deň ani v noci. A ani finančné prostriedky nám nedaval, žil len sám pre seba. Keď niečo kúpil, platila som to ja.Teraz, keď s nami ani neprespava, chce, aby sa mohol stretávať s deťmi. Poradte mi prosím ako mam postupovať, keď nikdy nebol z jeho strany zaujem, ten je až teraz, keď nie je pri nich. Mne sa vyhráža, že má zabije, ponižuje ma, uráža, zbil ma. Bojim sa, ze bude ubližovať aj deťom. Vopred veľmi pekne ďakujem.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 1. 8. 2016

Hodnota vecného bremena

Dobrý deň, chcem poprosiť o zodpovedanie otázky: Vlastním parcelu - trvalé trávne porasty, ktorú som si dal odčleniť geometrickým plánom a následne som ju odkúpil kvôli prístupu na záhradu. Je to v podstate 4 metre dlhý pás, cesta ale je to vedené ako trv. tráv. porasty lebo nie je ani spevnená. V susedstve odkúpil jeden manželský pár pozemok, na ktorý nie je iný prístup autom, len cez tento môj. Chcem sa opýtať v prípade že sa dohodneme na uzatvorení zmluvy o vecnom bremene práva prechodu, akú výšku odplaty mám žiadať? Ten môj pozemok (cesta) má hodnotu 12.000 EUR (600 m2 x 20 EUR/m2). Nechcem si len tak vymyslieť výšku, chcem aby to bolo na základe niečoho podložené. Vopred ďakujem za odpoveď 

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 3. 8. 2016

Skončenie pracovného pomeru počas prvých troch mesiacov bez dohodnutia skúšobnej doby

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať či mám nárok na skúšobnú dobu, keď mám pracovnú zmluvu na dobu neurčitú od 01.06.2016 a nemám to napísané v pracovnej zmluve. Chcel by som skončiť pracovný pomer u zamestnávateľa čo najskôr. V pracovnej zmluve sa však uvádza: v prípade skončenia pracovného pomeru výpoveďou je výpovedná doba rovnaká u zamestnávateľa aj zamestnanca a to 3 mesiace. Ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu zárobku tohto zamestnanca za jeden mesiac. Ďakujem za odpoveď.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 30. 7. 2016

Dom po dedičskom konaní

Dobry deň, mala by som na Vás jednu radu. Pred 4 rokmi mi zomrel otec. Bývame v rodinnom dome, ktorý nebol náš. Otec zdedil po svojom otcovi jednu štvrtinu, ale z dedovej strany ostali este 3 surodenci, ktori maju tak isto podiel z toho domu. Po dedicskom konani okrem mňa, mám staršieho brata a mamu, ktori maju tak isto jednu štvrtinu z podielu z domu. Z dedovej strany chcu tento dom predat a nas vystahovat. Je tu ešte jeden problem, lebo na dome je exekucia. Velmi pekne Vás prosím keby ste mi vedeli dať radu aké mame pravo, či to oni možu predať.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 3. 8. 2016

Výpoveď daná zamestnávateľom z dôvodu poklesu pracovnej spôsobilosti zamestnanca

Dobry den, chcela by som sa opytat: som zamestnana 7 rokov vo firme na dobu neurcitu, dosiahla som invaliditu na 50%, zamestnavatel ma nuti pracovat na 120% ale ja to zo zdravotnych dovodov nezvladam, moze mi dat zamestnavatel vypoved a na ake odstupne mam narok? Dakujem.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 30. 7. 2016

Záloha za kúpu domu, výpoveď v práci a vrátenie zálohy

Dobry den, zlozil som zalohu za kupu domu realitke skor, ako som vybavil hypoteku. V praci som vsak dostal vypoved. Je mozne dostat tuto zalohu spat? V zmluve bolo pisane, ze musim urobit maximum. Z mojej viny to vsak nebolo. Dakujem za info.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 1. 8. 2016

Neprávom mi odopierajú vstup, čo mám robiť?

SE, a.s. mi neprávom odopiera vstup do objektov, v ktorých má sídlo zamestnávateľ, u ktorého pracujem na riadnu zmluvu. Prácu teraz vykonávam obmedzene mimo týchto priestorov. Ako mám v tomto prípade postupovať ja, resp.zamestnávateľ, aby sa daná vec vyriešila? Je to na právny spor voči SE, a.s.? Ďakujem.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 3. 8. 2016

< 1 190 191 192 193 194 195 196 215 428 642 855 >