osobné konzultácie:
tel.: 0918 344 133
email: kancelaria@ficek.sk
online právna poradňa Advokátska kancelária Bratislava Cenník - odmena advokáta Služby advokátskej kancelárie Užitočné linky - zoznam advokátov, právnikov Kontakt na advokátsku kanceláriu

 

Tlačivo na rozvod manželstva

Online právna poradňa

Oblasť práva: Rozvod

Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát

Odpovedané dňa: 27. 10. 2013

Otázka: Tlačivo na rozvod manželstva

Dobrý deň. Chcela by som sa informovať, ako mám postupovať pri rozvodovom konaní. Existuje nejaké tlačivo na rozvod manzelstva, alebo si mám celú žiadosť napísať sama a akým sposobom. ďakujem.

Odpoveď: Tlačivo na rozvod manželstva

Dobrý deň,

tlačivo na rozvod manželstva neexistuje. Na internete existuje množstvo návrhov na rozvod manželstva (nejde však o tlačivo návrhu na rozvod ale o vzorové rozvodové návrhy), obyčajne však nie sú úplné, prípadne obsahujú chyby, ktoré môžu spôsobiť zbytočné predlžovanie rozvodového konania. Pokiaľ máte záujem o rýchly a bezproblémový rozvod je vhodné mať osvedčený návrh na rozvod manželstva. Dokonca v určitých prípadoch je možné, aby súd rozhodol bez Vašej účasti (a účasti manžela) na súde. Všetko to závisí od vypracovania návrhu na rozvod manželstva. Bez účasti manželov súd rozhodne o rozvode, pokiaľ nemáte deti.

 

Na našej stránke advokátskej kancelárie www.ficek.sk nájdete tlačivo návrhu na rozvod manželstva. Klient má možnosť si prípadne dohodnúť s nami stretnutie, na ktorom Vám skontrolujeme Vami vypracovaný návrh, upozorní Vás na chyby a nedostatky návrhu. Zároveň Vám poradíme, ako zazbezpečiť (resp.postupovať!, aby súd rozhodol o rozvode čo najskor).

Pokiaľ Vám na dlžke rozvodového konania nie veľmi záleží, môžete použiť aj vzorové návrhy na rozvod z internetu, súd Vás následne vyzve na doplnenie, prípadne úpravu návrhu. Konanie sa tak môže predĺžiť o niekoľko mesiacov. Tlačivo na rozvod manželstva však neexistuje.

 

Klasické "tlačivá" na rozvod manželstva majú napríklad v USA. V tejto krajine manželia len vypíšu kolónky tlačiva na rozvod manželstva a takýto návrh buď obaja podpíšu alebo ho podpíše len jeden z nich. Súdy potom rozhodnú o rozvode. U nás je to zatiaľ tak, že návrh musíte spracovať sama, prípadne poveriť advokáta. U nás sa nevypisuje žiadne tlačivo na rozvod (formulár).

PRÁVNA PORADŇA ZADARMO

Advokátska kancelária Ficek & Ficeková

advokát, Bratislava, Žilinská 14

Podotázka: Tlačivo na rozvod manželstva

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, v koľkých vyhotoveniach sa podáva na súd žiadosť na rozvod manželstva a či je potrebné doložit aj rodný list dcéry, ak je už plnoletá. Ďakujem. .

Odpoveď: Tlačivo na rozvod manželstva

Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát (odpoveď odoslaná: 10. 7. 2015)

Dobrý deň, žiadosť o rozvod manželstva sa podáva v 2 vyhotoveniach (ak nemáte maloleté deti), ak máte maloleté deti, tak v 3 vyhotoveniach. Ak je dcéra už plnoletá, potom sa výživné na dcéru v rozvode nerieši a rodný list neprikladáte. Ak by chcela dcéra výživné a je plnoletá, musela by sama podať návrh.


PRÁVNA PORADŇA, advokátska kancelária Ficek & Ficeková advokát, Bratislava.

Podotázka: Tlačivo na rozvod manželstva

Dobrý deň, chcem sa opýtať na tlačivo návrhu na rozvod manželstva, kde konkrétne nájdem na vašej stránke tlačivo na rozvod manželstva. Môžem Vám potom poslať na skontrolovanie svoj návrh, ktorý som si vypracovala sama?

Odpoveď: Tlačivo na rozvod manželstva

Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát (odpoveď odoslaná: 28. 7. 2015)

Dobrý deň, z našej stránky si môžete stiahnuť tlačivo na rozvod manželstva tu: tlačivo na rozvod manželstva.

Toto tlačivo je potrebné správne doplniť, ide o vzorový návrh. Vyberte si tlačivo na rozvod bezdetného manželstva alebo tlačivo na rozvod manželstva s deťmi.

Pokiaľ by ste chceli Vami vypracovaný návrh skontrolovať, môžeme sa Vám na Váš návrh pozrieť, zároveň Vám odporučíme, ako máte postupovať. Samotný návrh na rýchly rozvod nestačí, je to len jenda z množstva vecí, ktoré by ste mali urobiť, aby rozvod prebehol bez problémov a rýchlo.


PRÁVNA PORADŇA, advokátska kancelária Ficek & Ficeková advokát, Bratislava.

Položiť otázku

V prípade, ak máte doplňujúce otázky k tejto problematike, vyplňte formulár nižšie:

Príbuzné otázky v PRÁVNEJ PORADNI (z rovnakej oblasti práva):

Psychické týranie zo strany manžela a rozvod (ešte nezodpovedaná) Dohoda o výživnom, exekúcia (ešte nezodpovedaná) Prosim o radu ako sa co najskor rozviest (ešte nezodpovedaná) Ako definitívne súd donúti k vysporiadaniu majetku (ešte nezodpovedaná) Presťahovanie sa manželky v priebehu rozvodu Urýchlenie termínu rozvodového konania Rozvod v zahraničí (ešte nezodpovedaná) Rozvod a dohoda o manželskom spolunažívaní Alimenty na dve deti Rozvod a firma založená počas manželstva Rozvod a nárok detí na prídavky (ešte nezodpovedaná) Rozvod a zabezpečenie manželky Povinnosti po rozvode voči nezamestnanej manželke Rozvod a súhlas exmanžela s dovolenkou (ešte nezodpovedaná) Rozvod a zverenie detí Podanie návrhu na rozvod (ešte nezodpovedaná) Rozvod a výživné od nezamestnaného manžela (ešte nezodpovedaná) Návrh na rozvod Ako na rozvod Výška súdneho poplatku za rozvod (ešte nezodpovedaná) Rozvod a strach o deti (ešte nezodpovedaná) Strach z rozvodu (ešte nezodpovedaná) Rozvod a rozličné bydliská (ešte nezodpovedaná) Vyporiadanie BSM dom s úverom Pokračovanie v prerušenom rozvodovom konaní (ešte nezodpovedaná) Rozvod na prvom pojednavaní Rozvod a vzdanie sa odvolania (ešte nezodpovedaná) Rozvod a nárok na podiel z daru (ešte nezodpovedaná) Povolenie manžela na vycestovanie dieťaťa (ešte nezodpovedaná) Rozvod bez návrhu na súd (ešte nezodpovedaná)
1 2 3 4 5 6 >

JUDr. Milan Ficek, advokát.

Vložte email, na ktorý Vám pošleme odpoveď:

Uveďte dôvod nahlásenie otázky (porušenia dobrých mravov):

   
   

Advokátska kancelária Bratislava

JUDr.Milan Ficek, advokát
tel: 0908 936 306
JUDr.Barbora Ficeková,
advokátka, tel: 0918 344 133
pevná linka: 02/381 04 750

sídlo kancelárie:
Žilinská 14, 811 05 Bratislava Slovenská republika


email: kancelaria@ficek.sk
vymáhanie pohľadávok

Zrušenie spoluvlastníctva

rodinné právo

obchodné právo

trestné právo

občianske právo

právo nehnuteľností

dedičské právo

pracovné právo

správne právo

ústavná sťažnosť
Právne poradenstvo:

Rozvod - výživné
Zrušenie a vyporiadanie BSM
Zrušenie spoluvlastníctva
Prevody nehnuteľností
Susedské spory
Založenie s.r.o.
a iné..

   
 

On-line poradňa     Advokáti     Cenník     Služby    Referencie     Kontakt

Copyright Advokátska kancelária Bratislava, JUDr. Milan Ficek