osobné konzultácie:
tel.: 0918 344 133
email: kancelaria@ficek.sk
online právna poradňa Advokátska kancelária Bratislava Cenník - odmena advokáta Služby advokátskej kancelárie Užitočné linky - zoznam advokátov, právnikov Kontakt na advokátsku kanceláriu

 

Tlačivo na rozvod manželstva

Online právna poradňa

Oblasť práva: Rozvod

Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát

Odpovedané dňa: 27. 10. 2013

Otázka: Tlačivo na rozvod manželstva

Dobrý deň. Chcela by som sa informovať, ako mám postupovať pri rozvodovom konaní. Existuje nejaké tlačivo na rozvod manzelstva, alebo si mám celú žiadosť napísať sama a akým sposobom. ďakujem.

Odpoveď: Tlačivo na rozvod manželstva

Dobrý deň,

tlačivo na rozvod manželstva neexistuje. Na internete existuje množstvo návrhov na rozvod manželstva (nejde však o tlačivo návrhu na rozvod ale o vzorové rozvodové návrhy), obyčajne však nie sú úplné, prípadne obsahujú chyby, ktoré môžu spôsobiť zbytočné predlžovanie rozvodového konania. Pokiaľ máte záujem o rýchly a bezproblémový rozvod je vhodné mať osvedčený návrh na rozvod manželstva. Dokonca v určitých prípadoch je možné, aby súd rozhodol bez Vašej účasti (a účasti manžela) na súde. Všetko to závisí od vypracovania návrhu na rozvod manželstva. Bez účasti manželov súd rozhodne o rozvode, pokiaľ nemáte deti.

 

Advokát Vám môže poskytnúť osvedčený vzor návrhu na rozvod manželstva. Prípadne máte možnosť dohodnúť si s advokátom stretnutie, ktorý Vám za poplatok pozrie Vami vypracovaný návrh, upozorní Vás na chyby a nedostatky návrhu. Advokát Vám zároveň poradí, ako zazbezpečiť (resp.postupovať!, aby súd rozhodol o rozvode čo najskor.

Pokiaľ Vám na dlžke rozvodového konania nie veľmi záleží, môžete použiť aj vzorové návrhy na rozvod z internetu, súd Vás následne vyzve na doplnenie, prípadne úpravu návrhu. Konanie sa tak môže predĺžiť o niekoľko mesiacov. Tlačivo na rozvod manželstva však neexistuje.

 

Tlačivá na rozvod manželstva majú napríklad v USA. V tejto krajine manželia len vypíšu kolónky tlačiva na rozvod manželstva a takýto návrh buď obaja podpíšu alebo ho podpíše len jeden z nich. Súdy potom rozhodnú o rozvode. U nás je to zatiaľ tak, že návrh musíte spracovať sama, prípadne poveriť advokáta, pričom sa nevypisuje žiadne tlačivo na rozvod.

PRÁVNA PORADŇA ZADARMO

Advokátska kancelária Ficek & Ficeková

advokát, Bratislava, Žilinská 14

Položiť otázku

V prípade, ak máte doplňujúce otázky k tejto problematike, vyplňte formulár nižšie:

Príbuzné otázky v PRÁVNEJ PORADNI (z rovnakej oblasti práva):

Ako na rozvod Vyporiadanie BSM dom s úverom Rozvod bez účasti na pojednávaní Je možné odvolať rozvod Rozvod v zahraničí Zastupovanie v rozvodovom konaní Je možné podať o rozvod na Slovensku? Rozvod na Slovensku (Nórsko) Podanie žiadosti o rozvod elektronickou formou Ako sa rozviesť Podanie návrhu na rozvod za rodičov Právo na tlmočníka pri rozvode Neznáma adresa manželky - rozvod Je nutné vyjadriť sa k návrhu na rozvod Rozvod s cudzincom mimo EU Právo vidieť žiadosť o rozvod pred pojednávaním Žiadosť o rozvod elektronicky Rozvod s cudzincom EÚ Kam podať návrh na rozvod Papier o rozvode Nesúhlas s rozvodom - čo robiť Alternatíva k späťvzatiu návrhu na rozvod Nesúhlas s rozvodom Rozvod s americkým občanom - cudzincom Rozvod krátko trvajúceho manželstva Ako podať žiadosť o rozvod Rozvod a rozdelenie dlhov Miesto rozvodu a prechodný pobyt Oprava návrhu na rozvod manželstva Rozvod a zverenie detí otcovi
1 2 3 >

Vaša správa bola úspešne odoslaná!

JUDr. Milan Ficek, advokát.

   
   

Advokátska kancelária Bratislava

JUDr.Milan Ficek, advokát
tel: 0908 936 306
JUDr.Barbora Ficeková,
advokátka, tel: 0918 344 133
pevná linka: 02/381 04 750

sídlo kancelárie:
Žilinská 14, 811 05 Bratislava Slovenská republika


email: kancelaria@ficek.sk
vymáhanie pohľadávok

Zrušenie spoluvlastníctva

rodinné právo

obchodné právo

trestné právo

občianske právo

právo nehnuteľností

dedičské právo

pracovné právo

správne právo

ústavná sťažnosť
Právne poradenstvo:

Rozvod - výživné
Zrušenie a vyporiadanie BSM
Zrušenie spoluvlastníctva
Prevody nehnuteľností
Susedské spory
Založenie s.r.o.
a iné..

   
 

On-line poradňa     Advokáti     Cenník     Služby    Referencie     Kontakt

Copyright Advokátska kancelária Bratislava, JUDr. Milan Ficek