Tlačivo na rozvod manželstva

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rozvod, Nitra
Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát
Odpovedané dňa: 27. 10. 2013

Otázka: Tlačivo na rozvod manželstva

Dobrý deň. Chcela by som sa informovať, ako mám postupovať pri rozvodovom konaní. Existuje nejaké tlačivo na rozvod manzelstva, alebo si mám celú žiadosť napísať sama a akým sposobom. ďakujem.

Odpoveď: Tlačivo na rozvod manželstva

Dobrý deň,

tlačivo na rozvod manželstva neexistuje. Na internete existuje množstvo návrhov na rozvod manželstva (nejde však o tlačivo návrhu na rozvod ale o vzorové rozvodové návrhy), obyčajne však nie sú úplné, prípadne obsahujú chyby, ktoré môžu spôsobiť zbytočné predlžovanie rozvodového konania. Pokiaľ máte záujem o rýchly a bezproblémový rozvod je vhodné mať osvedčený návrh na rozvod manželstva. Dokonca v určitých prípadoch je možné, aby súd rozhodol bez Vašej účasti (a účasti manžela) na súde. Všetko to závisí od vypracovania návrhu na rozvod manželstva. Bez účasti manželov súd rozhodne o rozvode, pokiaľ nemáte deti.

 

Na našej stránke advokátskej kancelárie www.ficek.sk nájdete tlačivo návrhu na rozvod manželstva. Klient má možnosť si prípadne dohodnúť s nami stretnutie, na ktorom Vám skontrolujeme Vami vypracovaný návrh, upozorní Vás na chyby a nedostatky návrhu. Zároveň Vám poradíme, ako zazbezpečiť (resp.postupovať!, aby súd rozhodol o rozvode čo najskor).

Pokiaľ Vám na dlžke rozvodového konania nie veľmi záleží, môžete použiť aj vzorové návrhy na rozvod z internetu, súd Vás následne vyzve na doplnenie, prípadne úpravu návrhu. Konanie sa tak môže predĺžiť o niekoľko mesiacov. Tlačivo na rozvod manželstva však neexistuje.

 

Klasické "tlačivá" na rozvod manželstva majú napríklad v USA. V tejto krajine manželia len vypíšu kolónky tlačiva na rozvod manželstva a takýto návrh buď obaja podpíšu alebo ho podpíše len jeden z nich. Súdy potom rozhodnú o rozvode. U nás je to zatiaľ tak, že návrh musíte spracovať sama, prípadne poveriť advokáta. U nás sa nevypisuje žiadne tlačivo na rozvod (formulár).

PRÁVNA PORADŇA ZADARMO

Advokátska kancelária Ficek & Ficeková

advokát, Bratislava, Žilinská 14


Položiť otázku

Podotázka: Tlačivo na rozvod manželstva (Rozvod)

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, v koľkých vyhotoveniach sa podáva na súd žiadosť na rozvod manželstva a či je potrebné doložit aj rodný list dcéry, ak je už plnoletá. Ďakujem. .

Odpoveď: Tlačivo na rozvod manželstva

Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát (odpoveď odoslaná: 10. 7. 2015)

Dobrý deň, žiadosť o rozvod manželstva sa podáva v 2 vyhotoveniach (ak nemáte maloleté deti), ak máte maloleté deti, tak v 3 vyhotoveniach. Ak je dcéra už plnoletá, potom sa výživné na dcéru v rozvode nerieši a rodný list neprikladáte. Ak by chcela dcéra výživné a je plnoletá, musela by sama podať návrh.


PRÁVNA PORADŇA, advokátska kancelária Ficek & Ficeková advokát, Bratislava.

Podotázka: Tlačivo na rozvod manželstva (Rozvod)

Dobrý deň, chcem sa opýtať na tlačivo návrhu na rozvod manželstva, kde konkrétne nájdem na vašej stránke tlačivo na rozvod manželstva. Môžem Vám potom poslať na skontrolovanie svoj návrh, ktorý som si vypracovala sama?

Odpoveď: Tlačivo na rozvod manželstva

Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát (odpoveď odoslaná: 28. 7. 2015)

Dobrý deň, z našej stránky si môžete stiahnuť tlačivo na rozvod manželstva tu: tlačivo na rozvod manželstva.

Toto tlačivo je potrebné správne doplniť, ide o vzorový návrh. Vyberte si tlačivo na rozvod bezdetného manželstva alebo tlačivo na rozvod manželstva s deťmi.

Pokiaľ by ste chceli Vami vypracovaný návrh skontrolovať, môžeme sa Vám na Váš návrh pozrieť, zároveň Vám odporučíme, ako máte postupovať. Samotný návrh na rýchly rozvod nestačí, je to len jenda z množstva vecí, ktoré by ste mali urobiť, aby rozvod prebehol bez problémov a rýchlo.


PRÁVNA PORADŇA, advokátska kancelária Ficek & Ficeková advokát, Bratislava.

Podotázka: Tlačivo na rozvod manželstva (Rozvod)

Dobry den, chcela by som sa opytat, chcem sa rozviest pred troma rokmi som si kupila pozemok v chatovej casti na svoje meno, ale nie som vlastnikom pozemku zapisana v katastri. ako mam postupovat v tomto pri rozdelení majetku.

Odpoveď: Tlačivo na rozvod manželstva

Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát (odpoveď odoslaná: 5. 10. 2015)

Dobrý deň, nehnuteľnosť sa nadobúda až zápisom do katastra, preto nie ste vlastníkom nehnuteľnosti, aj keď ste ju akože "kúpili". Takže ak sa rozvediete, pozemok nebude predmetom vyporiadania. Odporúčam Vám dať si to do poriadku po rozvode.


PRÁVNA PORADŇA, advokátska kancelária Ficek & Ficeková advokát, Bratislava.

Podotázka: Tlačivo na rozvod manželstva (Rozvod)

dobry den.chcel by som sa opytat ako to je z rozvodom,ked som sa zenil v kostole? su nejake potrebne papiere ako aj na cirkevny rozvod? dakujem. pekny den.

Odpoveď: Tlačivo na rozvod manželstva

Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát (odpoveď odoslaná: 11. 1. 2016)

Dobrý deň, z právneho hľadiska nemusíte riešiť cirkevný rozvod, aby ste boli považovný za rozvedených. Súdu nezáleží pri rozvode, či ste boli sobášení v kostole alebo na matrike.


PRÁVNA PORADŇA, advokátska kancelária Ficek & Ficeková advokát, Bratislava.


V prípade, ak máte doplňujúce otázky k tejto problematike, vyplňte formulár nižšie:
Právne články


Príbuzné otázky v PRÁVNEJ PORADNI:
Rozvod 2016
Rozvod
Rozvod
Rozvod manželov
Žiadosť o rozvod manželstva
Rozvod krátkeho manželstva
Rozvod a priezvisko
Rozvod s Egypťanom
Rozvod a hypotéka
Rozvod kvôli dlhom

Príbuzné otázky v PRÁVNEJ PORADNI (z rovnakej oblasti práva):
1 2 3 4 6 8 10 >

JUDr. Milan Ficek, advokát.

Vložte email, na ktorý Vám pošleme odpoveď:

Uveďte dôvod nahlásenie otázky (porušenia dobrých mravov):