Online právna poradňa

Položiť otázku


Počítanie lehoty na odvolanie v trestnom konaní

Prosím o radu. Prosím vás o stručné a krátke vysvetlenie o plynutí lehoty odvolania, resp. sťažnosti. Otázka znie: Počítajú sa do uvedenej lehoty len pracovné dni, alebo aj dni pracovného voľna? Môj názor: Predsa nikto ma nemôže nútiť aby som v nepracovné dni sedel na koncipovaní odvolania napr. 12 stranového súdneho rozhodnutia. Za pochopenie ďakujem.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 26. 3. 2017

Štátna dotácia

Dobrý deň, chcel by som spýtať sa, ja som dostal dotáciu na SZČO, a tzv peniaze som minul a teraz mám dokladovať tie peniaze po roku? Prosím Vás môžem za to dostať nejaký trest oslobodenia? Myslím tu, že budem za to sedieť v base? Nikdy som nebol trestaný, takže bezúhonný, čo môžem za to dostať? Ďakujem.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 26. 3. 2017

Kupa auta a jeho neodhlásenie

Dobrý deň. Auto bolo kúpené 6/2016. V zmluve je, že do 10 dní odhlási vozidlo. Auto nebolo stále odhlásené a bazár sa stále vyhovára. Mám možnosť vrátiť auto? Cena auta bolo 680 eur.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 25. 3. 2017

Vrátenie vyvlastnených pozemkov

Dobrý deň. Som občanom obce na západnom Slovensku. V roku 2014 mi obec, v ktorej bývam vyvlastnila pozemok za domom (záhradu) za účelom stavby pozemnej komunikácie. Obec však pod dobu 2 rokov s výstavbou cesty vôbec nezačala, a tak som na základe stavebného zákona požiadal o vrátenie pozemku. Okresný úrad mi pozemok v tomto roku skutočne vrátil. Krátko nato (cca 1 mesiac) mi od obce prišlo oznámenie o opätovnom začatí vyvlastňovacieho konania. V tejto súvislosti by som sa Vás chcel opýtať 3 otázky: (1) Môže obec po prvom neúspešnom vyvlastnení „len tak“ začať ihneď pozemok opätovne vyvlastňovať? (2) Môžem, sa na základe rozhodnutia okresného úradu o vrátení pozemku obrátiť na súd za účelom nemajetkovej ujmy (neúčelné obmedzenie vlastníckeho práva? ) aj keď mi reálne žiadna majetková škoda na pozemku nevznikla? Aké sú moje možnosti brániť sa proti takémuto konaniu obce? Vopred Vám ďakujem za odpoveď.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 25. 3. 2017

Dedenie zo závetu na vnučku

Dobrý deň, prosím o informáciu, či prostredníctvom závetu môžem odkázať časť svojej nehnuteľnosti vnučke, aj keď dedičkou môjho majetku bude moja dcéra. Ďakujem.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 25. 3. 2017

Odstránenie z výpisu z registra trestov

Dobrý deň. Chcel by som sa opýtať, či sa mi záznam z registra trestov odstráni v prípade, že som viedol vozidlo pod vplyvom alkoholu bolo to definované ako trestný čin a súd mi nariadil peňažný trest a zákaz činnosti viesť motorové vozidlo po dobu jeden rok. Peňažný trest som uhradil a absolvoval som vyšetrenie psychiatrom a sedenia s psychológom tak isto mi už bol vrátený aj vodičský preukaz. Skutok sa stal 14. 1. 2016. Vopred ďakujem za odpoveď.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 25. 3. 2017

Nesúhlas z rozvodom

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, ako to prebieha, keď jeden z manželov sa nevyjadrí k rozvodu. Moja manželka najprv nechcela podpísať rozvod, ale nakoniec privolila. Musí sa po vyzve súdu vyjadriť k návrhu rozvodu? Čo sa stane, že odignoruje výzvu k vyjadreniu sa k rozvodu? Ďakujem.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 25. 3. 2017

Súkromné číslo policajného inšpektora

Dobrý deň, dnes mi volal údajný policajný inšpektor, aspoň tak tvrdil v telefóne, zo súkromného čísla. Pýtam sa teda, že ak ide o skutočného policajného inšpektora, či má právo volať z utajeného čísla. Je to možné? Má na to právo? Ďakujem za skorú odpoveď.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 24. 3. 2017

Prosba o pomoc ohľadom ex manžela

Dobrý deň, pred 2 rokmi som sa rozviedla ale s ex manželom mame spoločne dlhy pôžičky. Problém je ten, že každý mesiac 15 teho nám sťahujú pôžičku z mojeho účtu ale môj ex nie je schopný normálne platiť bez toho, aby som na neho musela tlačiť, vypisovať mu, volať mu a prosíkať o peniaze, ktoré ma platiť. Pôžička je 250e mesačne a dohodli sme sa medzi sebou po rozvode, že on bude platiť 150 a ja 100, keď, že pôžička bola vybratá hlavne kvôli jeho dlhom. Už fakt nemám nervy stále od neho ťahať peniaze. Chcela by som to dať celé na súd, aby on rozhodol a nariadil môjmu ex, že proste musí platiť ku dňu 15 teho každý mesiac povinné. A je tu ešte jedna vec ide mojim rodičom 4800e a nie nie, aby im to vrátil problém je v tom, že by som aj toto dala na súd ale ja nemám žiadny dôkaz, že rodičia mu tie peniaze požičali lebo dali mu to do ruky. Prosím poraďte mi čo ma robiť lebo som už z toho nešťastná. Ďakujem.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 24. 3. 2017

Ako ukončiť mandátnu zmluvu?

Dobrý deň, v nemenovanej spoločnosti ponúkajúcej hrnce a iné kuchynské potreby, zdravotnícke pomôcky, som podpísal mandátnu zmluvu na pozíciu asistent predaja. Zmluvu som si nestihol preštudovať, a tak neviem, čo presne je v nej uvedené. Kópiu zmluvy som nedostal nakoľko sla na podpis riaditeľovi. Zmluvu som sa rozhodol o 2 dni ukončiť no bolo mi povedané, že to nie je možné, zmluva mi vraj príde asi o mesiac a po cca pol roku vraj sama zanikne. Prácu vraj vykonávať nemusím a nemusím sa tým ďalej nijak zaoberať. Takýto postup sa mi však nepozdáva a bojím sa zmluvných pokút za nevykonávanie práce alebo podobne. Prosím o radu, ako ďalej v tomto prípade postupovať, keďže nemám v rukách zmluvu a neviem, či v nej sú nejaké postihy uvedené. Vopred ďakujem za odpoveď.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 25. 3. 2017

1 2 3 4 231 461 691 921 >