+421 (0) 2 381 04 750
zavolajte nám

Online právna poradňa

Položiť otázku


Výživné na plnoleté dieťa pracujúce na dohodu

Dobrí deň chcem sa spýtať, či mi nekončí povinnosť platiť výživné na dieťa vekom 20r., ktoré síce študuje na VŠ ale je zamestnané na dohodu. Ďakujem.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 24. 2. 2017

Dohoda o vysporiadaní BSM - dobrý advokát

Dobrý večer, moje meno je Mária. Potrebovala by som veľmi dobrého advokáta, s ktorým potrebujem riešiť Dohodu o vyporiadaní bezpodielového spoluvlastníctva manželov po rozvode manželstva. Prosím Vás, ak je možné kontaktujte ma. So srdečným pozdravom Mária.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 24. 2. 2017

Podvod predaja bytu

Bol spravený podvod pri podpísaní kupnopredajnej zmluvy, sfalšovanie podpisov. Ako máme postupovať ďalej?

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 24. 2. 2017

Ako postupovať v prípade smrti spolužalovaného

Môj exmanžel po rozvode neplatil nájomné (v nájomnom byte mesta Bratislavy). Ja som sa hneď po rozvode aj s deťmi z toho bytu odsťahovala, ale mala som ešte v tom byte trvalý pobyt, keďže bolo ťažké prihlásiť sa aj s deťmi v podnájme na trvalý pobyt a okrem toho sa tie podnájmi aj striedali tak by som stále musela meniť doklady. Súd nás preto zaviazal spoločne uhradiť nedoplatok 11000 Eur. Prebehli tam nejaké odvolania, a preto ďalšie pojednávanie bolo určené na začiatok marca ale on 17. 1. zomrel. Ako mám napísať žiadosť o odročenie pojednávania, ako súd v takých prípadoch postupuje? Som ako žalovaná v druhom rade.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 24. 2. 2017

Obávam sa, že mi zoberie dieťa

Dobrý deň, uvažujem o rozvode, máme jedno dieťa, s ktorým som na rodičovskej dovolenke. Neviem si predstaviť, aká bude reakcia manžela na žiadosť o rozvod a mám strach, že bude chcieť s dieťaťom odísť a neprivedie dieťa späť domov. Dieťa ma adresu trvalého pobytu rovnakú ako ja, manžel ma trvalý pobyt na inej adrese. Môžem v takomto prípade volať políciu alebo koho môžem kontaktovať o pomoc? Ďakujem.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 24. 2. 2017

Deň doručenia zásielky a deň prevzatia zásielky

Dobrý deň, 22 mi prišla úradná zásielka do vlastných rúk na poštu ale nemal som možnosť si ju prevziať vzhľadom na to, že som bol mimo bydliska. Vrátil som sa až 23. Večer čiže na postu som mohol ísť až 24. V liste bolo oznámené, že sa musím do 3 pracovných dni odo dňa doručenia dostaviť na adresu xxxx. Za deň doručenia mám pokladať deň kedy som si list prevzal čiže 24. Alebo deň kedy bol prijatý na poste čiže 22? Ďakujem.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 24. 2. 2017

Určenie zodpovednosti za škodu spôsobenú dieťaťom

Dobrý deň. Stala sa mi dopravná nehoda. Dieťa v doprovode dospelej osoby ( jeho rodinnej priateľky) mi vbehlo na cestu. Pri vyhýbacom manévri som auto prevrátil. Polícia nehodu zdokumentovala a za vinníka bol označený 9 ročný chlapec, ktorý na tu cestu vbehol. Od koho mám vymáhať škodu? Od chlapcovho právneho zástupcu (rodiča), alebo od osoby, ktorá bola s dieťaťom pri nehode a chlapca strážila (keďže je to ich rodinná priateľka, nemali spísanú žiadnu zmluvu)? Ďakujem, za odpoveď.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 24. 2. 2017

Pepečko

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať ohľadom mojej družky, že si odpykáva trest v Nitre a ja by som sa chcel spýtať, keď dostala 6 mesiacov a dali jej 18 mesiacov a či si môže požiadať o pepečko. Už je zatvorená 5 mesiacov Ďakujem vopred za odpoveď. S uctou.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 24. 2. 2017

Čo robiť ak exekútor vymáha nezaplatené poistné?

Dobrý deň. Asi 9 rokov žijem v UK bez návštevy Sovensk alebo kontaktu s niekým z SK. Dnes som sa len tak prihlásil na účet banky na SK, ktorý si tam držím a našiel som si tam zostatok -5000 Eur. Po tel.kontakte s bankou mi bolo oznámené, že mám na ňom exekúciu s pohľadávkou od zdravotnej poisťovne. Trošku šokujúce zistenie i keď musím priznať, že som poisťovňu nikdy nekontaktoval v zmysle uviesť nejaké zmeny a posledná komunikácia z poisťovňou je v písomnej forme z roku 2006. Uvádza splátkový kalendár so sumou 4 600 Sk, ktorú som nedodržal. Nie je mi jasné ako sa to vyšplhalo na túto sumu, prečo som nebol kontaktovaný poisťovňou pred týmto krokom, postup exekútora, ako pohľadávka vznikla, či pohľadávka z roku 2006 nie je premlčaná. Ako postupovať pri riešení v tejto veci. Ďakujem za odpoveď.

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 24. 2. 2017

Ubytovateľ strhol peniaze za ním zmenené ubytovanie, ktoré sme neakceptovali

Rezervovali sme si ubytovanie v ubytovacom zariadení. V deň nástupu nám ubytovateľ zmenil miesto aj typ ubytovania pre údajne problémy s kanalizáciou. So zmeneným ubytovaním sme ale nesúhlasili, nakoľko nám vôbec nevyhovovalo, čo sme aj ubytovateľovi oznámili, a teda sme ubytovanie ani nevyužili. Napriek tomu si ubytovateľ stiahol peniaze za ubytovanie z našej kreditky. Mal na to právo? Ako postupovať v takomto prípade?

Zobraziť odpoveď

Odpovedané dňa: 24. 2. 2017

1 2 3 4 216 430 645 859 >