POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Majetkové vysporiadanie po 3 rokoch od rozvodu

Neuzatvorenie dohody o vysporiadaní BSM - bezpodielového spoluvlastníctva manželov v lehote troch rokov od rozvodu manželstva

V prípade, ak manželia neuzatvoria dohodu o vysporiadaní BSM - bezpodielového spoluvlastníctva manželov alebo nepodajú návrh na súd na vysporiadanie BSM - bezpodielového spoluvlastníctva na súd v lehote 3 rokov od rozvodu manželstva, v tom prípade sa uplatní ustanovenie § 149 ods. 4 Občianskeho zákonníka, v zmysle ktorého platí:
Ak do troch rokov od zániku bezpodielového spoluvlastníctva manželov nedošlo k jeho vysporiadaniu dohodou alebo ak nebol podaný do troch rokov od zániku bezpodielového spoluvlastníctva návrh na súd na jeho vyporiadanie, platí, pokiaľ ide o hnuteľné veci, že sa manželia vyporiadali podľa stavu, v akom každý z nich veci z bezpodielového spoluvlastníctva pre potrebu svoju, svojej rodiny a domácnosti výlučne ako vlastník používa. O ostatných hnuteľných veciach a o nehnuteľných veciach platí, že sú v podielovom spoluvlastníctve a že podiely oboch spoluvlastníkov sú rovnaké. To isté platí primerané o ostatných majetkových právach, ktoré sú pre manželov spoločné.

(späť)